Caroline Wozniacki - Advantage Hers

Môj príbeh Advantage Hers – Caroline Wozniacki

Caroline Wozniacki, tvár kampane Advantage Hers, rozpráva svoj príbeh od získania titulu svetovej tenisovej jednotky po jej diagnózu reumatoidnej artritídy, a prečo spolupracovala so spoločnosťou UCB na spustení kampane Advantage Hers pre ženy s chronickými zápalovými ochoreniami, ako je reumatoidná artritída, axiálna spondylartritída, psoriatická artritída a psoriáza na celom svete.

Som veľmi nadšená, že správa je už von a môžem už konečne rozprávať o kampani Advantage Hers. Naším cieľom je spojiť čo najviac žien, ktoré žijú s chronickými zápalovými ochoreniami ako je reumatoidná artritída, axiálna spondylartritída, psoriatická artritída a psoriáza, aby sme si mohli navzájom pomáhať pri zostavovaní vlastného osobného herného plánu a naplno žiť naše životy.

Tento blog som chcela napísať preto, aby som vám všetkým mohla bližšie vyrozprávať môj doterajší príbeh s reumatoidnou artritídou. Diagnostikovali ma v roku 2018 (čo bol pre mňa veľký šok) a od tej doby som sa toho veľa naučila o ďalších chronických zápalových ochoreniach, ako je axiálna spondyloartritída, psoriatická artritída a psoriáza.

Po Wimbledone v lete roku 2018 som sa cítila, akoby ma zasiahla silná chrípka. Prerušila som kvôli tomu zápasy. Boleli ma hánky a celkovo som sa cítila nanič.

Skutočným prevratným momentom bolo, keď som sa ráno zobudila a oznámila svojmu priateľovi (dnes manželovi) Davidovi, že sa nemôžem pohnúť. Fyzicky som sa nemohla pohnúť. Musel mi v ten deň pomôcť z postele a preniesť ma do auta. Myslím si, že dokonca ani vtedy si moja rodina neuvedomovala, čím som prechádzala.

Potom som navštívila niekoľkých lekárov. Bolo mi povedané, že nie som vo forme, možno som tehotná a depresívna! Ako jedna z najvyššie postavených tenistiek na svete, na vrchole mojej kariéry, bolo zarážajúce počuť, že nie som vo forme.

Bola som rozrušená a nahnevaná, pretože mi nikto neveril, že poznám svoje telo lepšie ako ktokoľvek iný. Po niekoľkých takýchto ťažkých chvíľach som nakoniec, s podporou môjho úžasného manžela, našla vynikajúceho reumatológa, ktorý mi diagnostikoval reumatoidnú artritídu.

Po zverejnení mojej diagnózy bola online podpora od žien ako som ja, ktoré prechádzajú niečím podobným, to najlepšie, čo sa mi mohlo stať. Neviem, čo by som urobila bez tejto podpory. Mnoho ľudí v mojom svete naozaj nechápalo, čím som prechádzala, preto bolo skvelé, že ma oslovili ženy, ktoré to chápali.

Preto vám to chcem všetkým vrátiť a pomôcť vám získať výhodu nad vašim ochorením, jedno malé víťazstvo za druhým.

V najbližších mesiacoch ma budete častejšie vídať v komunite chronických zápalových ochorení. Na mojich sociálnych kanáloch vám budem poskytovať aktuálne informácie. Čo je však dôležitejšie, budem chcieť zistiť, ako ste získali výhodu nad svojím ochorením.

Teraz pracujem každý deň na zvládnutí mojej choroby. Viem, že reumatoidná artritída bude so mnou až do konca života, a preto som sa vzdelávala o reumatoidnej artritíde a ďalších chronických zápalových ochoreniach, ako je axiálna spondylartritída, psoriatická artritída a psoriáza a spolu s mojím reumatológom som vytvorila dlhodobý, vyvíjajúci sa herný plán. Vďaka podpore môjho špecialistu, manžela, rodiny a komunity som dnes výnimočne nadšená z mojej budúcnosti, z nových úloh a príležitostí mimo tenisu a z toho, že môžem pomôcť iným ženám a získať od nich nové znalosti.

Sledujte moju cestu a podeľte sa o svoje príbehy na mojich sociálnych kanáloch a navštívte AdvantageHers.com, kde nájdete bližšie informácie o chronických zápalových ochoreniach.