Przedstawiamy nowe historie pacjentek w ramach kampanii Advantage Hers

Caroline Wozniacki, partnerka naszej kampanii Advantage Hers, przedstawia trzy nowe, inspirujące historie kobiet żyjących z przewlekłymi chorobami zapalnymi.

Podczas wszystkich wzlotów i upadków w moim życiu z reumatoidalnym zapaleniem stawów (RZS) jednym z największych źródeł pocieszenia była świadomość, że nie jestem osamotniona w moich zmaganiach. Tyle wspaniałych kobiet żyje z przewlekłymi chorobami zapalnymi i ma podobne doświadczenia – od trudności z uzyskaniem diagnozy, poprzez szanse trafienia na specjalistę rozumiejącego ich potrzeby, po znalezienie równowagi między rodziną, karierą a wszystkim innym.

Gdy w 2020 r. razem z firmą UCB rozpoczęłam kampanię Advantage Hers, chciałam być silnym głosem dla innych kobiet, które nie są słuchane. Gdy zaczęłam poznawać ich historie, zrozumiałam, że ich doświadczenia związane z chorobą również zasługują na to, by znalazły się w centrum uwagi. Istnieje bardzo dużo ważnych historii oprócz mojej, które potrzebują, by ktoś je opowiedział; mam zaszczyt przedstawić trzy nowe historie pacjentek w ramach kampanii Advantage Hers:

Lena Almeida, Kanada

W 2014 r. u 36-letniej Leny pracującej w branży kreatywnej, matki dwójki dzieci, rozpoznano łuszczycowe zapalenie stawów.

Talia Dean, Wielka Brytania

Talia ma jedno dziecko, jest piosenkarką, autorką piosenek i aktorką; po 15 latach szukania wyjaśnienia przewlekłego bólu pleców, rozpoznano u niej zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa.

Morgane Smeezy, Francja

Morgane, graficzka i półprofesjonalna zawodniczka piłki ręcznej, pochodzi z dużej rodziny; rozpoznano u niej reumatoidalne zapalenie stawów niedługo po ukończeniu 20 lat.

Obserwuj te wyjątkowe kobiety, aby dowiedzieć się więcej na temat ich historii życia i osobistych planów działania w związku z ich schorzeniami. Wpisz hasztag #AdvantageHers w mediach społecznościowych, aby obserwować społeczność pacjentek z przewlekłymi chorobami zapalnymi oraz zapoznać się z naszymi najnowszymi treściami i zasobami w ramach kampanii. Jesteśmy gotowe, do dzieła!