Caroline Wozniacki - Advantage Hers

Můj příběh Advantage Hers – Caroline Wozniacká

Caroline Wozniacká, tvář kampaně Advantage Hers, vypráví svůj příběh o tom, jak byla světovou tenisovou jedničkou a jak se musela vyrovnávat s diagnózou v podobě revmatoidní artritidy; a také proč navázala spolupráci se společností UCB při spuštění celosvětové kampaně Advantage Hers pro ženy s chronickými zánětlivými onemocněními, jako je revmatoidní artritida, axiální spondylartritida, psoriatická artritida a psoriáza.

Jsem tak nadšená, že ta zpráva byla zveřejněna a že o kampani Advantage Hers mohu konečně mluvit. Naším cílem je spojit dohromady co nejvíce žen s chronickými zánětlivými onemocněními, jako je revmatoidní artritida, axiální spondylartritida, psoriatická artritida a psoriáza, abychom si mohli vzájemně pomáhat sestavit „herní plán“ a vést co nejkvalitnější život.

Chtěla jsem napsat tento blog, abych vám řekla trochu víc o mém dosavadním boji s revmatoidní artritidou. Byla mi diagnostikována v roce 2018 (což pro mě byl totální šok) a od té doby jsem se toho o ní i o dalších chronických zánětlivých onemocněních, jako je axiální spondylartritida, psoriatická artritida a psoriáza, hodně dozvěděla.

Po Wimbledonu v létě roku 2018 jsem se cítila tak, jako bych dostala nějakou těžkou chřipku. Kvůli tomu jsem odstoupila z plánovaných zápasů. Hrozně mě bolely klouby a cítila jsem se mizerně.

Průlom přišel ve chvíli, kdy jsem se jednoho rána v posteli probudila, a svému příteli (nyní manželovi) Davidovi jsem řekla, že se nemůžu hýbat. Fyzicky jsem se nemohla pohnout. Ten den mi musel mi pomoct z postele a přenesl mě do auta. Myslím, že dokonce ani potom moje rodina plně nechápala, čím si procházím.

Poté jsem šla k několika lékařům. Řekli mi, že nejsem ve formě, že můžu být těhotná a že mám možná depresi! Když mi řekli, že jako jedna z nejlepších tenisových hráček na vrcholu své kariéry nejsem ve formě, bylo to nehorázné.

Byla jsem tak rozčilená a naštvaná, že mi nikdo nevěří, když já sama znám své tělo líp než kdokoli jiný. Po určitých těžkých chvílích, jako byla tato, jsem s pomocí svého skvělého manžela konečně našla vynikajícího revmatologa, který mi diagnostikoval revmatoidní artritidu.

Když jsem svou diagnózu oznámila veřejnosti, tím nejlepším, co se mohlo stát, byla online podpora od žen, jako jste vy, které prožívaly něco podobného. Nevím, co bych bez té podpory dělala. Mnoho lidí kolem mě ve skutečnosti nechápalo, čím procházím; a proto najít ženy se stejnými potížemi a setkávat se s nimi bylo opravdu skvělé.

Proto chci vám všem oplatit tu podporu a spolupracovat s vámi, abyste nad svým zdravotním stavem získaly výhodu; postupně v jednotlivých malých vítězstvích.

Během několika příštích měsíců se v komunitě pro chronické zánětlivé nemoci o mně dozvíte víc. Na mých sociálních sítích vás budu informovat.

Ale co je důležitější, i vy budete moct říct, jak se daří získávat nad svou nemocí výhodu vám.

Teď každý den pracuji na tom, abych měla nemoc pod kontrolou. Vím, že revmatoidní artritida bude i nadále trvalou součástí mého života, takže jsem se o revmatoidní artritidě a dalších chronických zánětlivých onemocněních, jako je axiální spondylartritida, psoriatická artritida a psoriáza, dozvěděla víc a spolu s mým revmatologem jsem si sestavila dlouhodobý, vyvíjející se herní plán. Díky podpoře od mého specialisty, manžela, rodiny a blízkých lidí jsem nikdy nezažila větší chuť do života, včetně nových úloh a příležitostí, jiných než je tenis, a mám chuť pomáhat ostatním ženám a učit se od nich.

Sledujte můj příběh na mých sociálních sítích a podělte se o ten svůj. Navštivte internetové stránky AdvantageHers.com, kde o chronických zánětlivých onemocněních najdete víc informací.